Els Metges
near Bell-Lloch, Catalunya (España)
Viewed 34 times, downloaded 1 times
Trail photos
Itinerary description
Ruta de Bell-Lloch a Església de Sant Cebrià de Lledó pasando por:
- Pont de Salenys (0.9 km)
- Antigua estación de tren (4.2 KM)
- Mas Alou (5.3 Km)
- Els Hostalets (8.1 Km)
- La Cabra Penjada (9.2 Km)
- Els Camps de Can Bota (10.6 Km)
- Coll de Can Llach (14.7 km)
- Coll del Matxo Mort (15.9 km)
- Font d'en Sitges (16.5 km)
Salimos en bicicleta de Santa Cristina D'aro por el Carril, el día era espléndido, el aire estaba en calma y el sol calentaba lo suficiente para indicar que íbamos a gozar de una jornada óptima para pedalear.
Aprovechamos la oportunidad para desayunar al sol en la terraza de lo que había sido una estación de tren que unía las poblaciones de Sant Feliu de Guixols y Girona y en la que hay un restaurante que se llama la Font Picant.
Después del desayuno, continuamos por esta Vía Verde y pasamos por el puente de la Riera de Salenys por la que no pasa ni una gota de agua y que no la recibe en cantidad desde el embate del temporal llamado Gloria hace ya más de tres años.
Continuamos hasta encontrar la siguiente estación que se encuentra moribunda y que en cualquier momento se desplomará, y una vez la pasamos en el primer sendero que encontramos a la derecha subimos a encontrar la carretera de Llagostera a Romanyà (GIV-6612). En dirección hacia Llagostera encontramos el Mas Alou que dejamos al girar a la derecha y entre campos de cultivo y bosques llegamos als Hostalets donde a la derecha tomamos el camino que nos llevará a la Cabra Penjada.
Seguimos hacia Los campos de Can Bota y tomamos la dirección hacia Can Llach según nos indicó un letrero de estos verdes que hay de información para caminantes.
Una vez en el Coll de Can Llach, y justo cuando encontramos la carretera asfaltada que proviene de Romanyà y termina en el Puig Arques, giramos hacia el Coll del Matxo Mort y Can Sitges.
A partir de aquí la ruta está indicada hasta llegar al final, donde comimos en el Restaurante Els Metges.
LA TRADUCCION AL CATALAN ES DEL TRADUCTOR DE GOOGLE
Vam sortir amb bicicleta de Santa Cristina D'aro pel Carril, el dia era esplèndid, l'aire estava en calma i el sol escalfava prou per indicar que gaudiríem d'una jornada òptima per pedalar.
Aprofitem l'oportunitat per esmorzar al sol a la terrassa del que havia estat una estació de tren que unia les poblacions de Sant Feliu de Guixols i Girona i on hi ha un restaurant que es diu la Font Picant.
Després de l'esmorzar, continuem per aquesta Via Verda i passem pel pont de la Riera de Salenys per on no passa ni una gota d'aigua i que no la rep en quantitat des de l'embat del temporal anomenat Glòria ja fa més de tres anys.
Continuem fins a trobar la següent estació que es troba moribunda i que en qualsevol moment es desplomarà, i un cop la passem al primer sender que trobem a la dreta pugem a trobar la carretera de Llagostera a Romanyà (GIV-6612). En direcció cap a Llagostera trobem el Mas Alou que deixem en girar a la dreta i entre camps de conreu i boscos arribem als Hostalets on a la dreta prenem el camí que ens portarà a la Cabra Penjada.
Seguim cap als camps de Can Bota i prenem la direcció cap a Can Llach segons ens va indicar un rètol d'aquests verds que hi ha d'informació per a caminants.
Un cop al Coll de Can Llach, i just quan trobem la carretera asfaltada que prové de Romanyà i acaba al Puig Arques, girem cap al Coll del Matxo Mort i Can Sitges.
A partir d'aquí la ruta està indicada fins arribar al final, on vam dinar al Restaurant Els Metges.
- Pont de Salenys (0.9 km)
- Antigua estación de tren (4.2 KM)
- Mas Alou (5.3 Km)
- Els Hostalets (8.1 Km)
- La Cabra Penjada (9.2 Km)
- Els Camps de Can Bota (10.6 Km)
- Coll de Can Llach (14.7 km)
- Coll del Matxo Mort (15.9 km)
- Font d'en Sitges (16.5 km)
Salimos en bicicleta de Santa Cristina D'aro por el Carril, el día era espléndido, el aire estaba en calma y el sol calentaba lo suficiente para indicar que íbamos a gozar de una jornada óptima para pedalear.
Aprovechamos la oportunidad para desayunar al sol en la terraza de lo que había sido una estación de tren que unía las poblaciones de Sant Feliu de Guixols y Girona y en la que hay un restaurante que se llama la Font Picant.
Después del desayuno, continuamos por esta Vía Verde y pasamos por el puente de la Riera de Salenys por la que no pasa ni una gota de agua y que no la recibe en cantidad desde el embate del temporal llamado Gloria hace ya más de tres años.
Continuamos hasta encontrar la siguiente estación que se encuentra moribunda y que en cualquier momento se desplomará, y una vez la pasamos en el primer sendero que encontramos a la derecha subimos a encontrar la carretera de Llagostera a Romanyà (GIV-6612). En dirección hacia Llagostera encontramos el Mas Alou que dejamos al girar a la derecha y entre campos de cultivo y bosques llegamos als Hostalets donde a la derecha tomamos el camino que nos llevará a la Cabra Penjada.
Seguimos hacia Los campos de Can Bota y tomamos la dirección hacia Can Llach según nos indicó un letrero de estos verdes que hay de información para caminantes.
Una vez en el Coll de Can Llach, y justo cuando encontramos la carretera asfaltada que proviene de Romanyà y termina en el Puig Arques, giramos hacia el Coll del Matxo Mort y Can Sitges.
A partir de aquí la ruta está indicada hasta llegar al final, donde comimos en el Restaurante Els Metges.
LA TRADUCCION AL CATALAN ES DEL TRADUCTOR DE GOOGLE
Vam sortir amb bicicleta de Santa Cristina D'aro pel Carril, el dia era esplèndid, l'aire estava en calma i el sol escalfava prou per indicar que gaudiríem d'una jornada òptima per pedalar.
Aprofitem l'oportunitat per esmorzar al sol a la terrassa del que havia estat una estació de tren que unia les poblacions de Sant Feliu de Guixols i Girona i on hi ha un restaurant que es diu la Font Picant.
Després de l'esmorzar, continuem per aquesta Via Verda i passem pel pont de la Riera de Salenys per on no passa ni una gota d'aigua i que no la rep en quantitat des de l'embat del temporal anomenat Glòria ja fa més de tres anys.
Continuem fins a trobar la següent estació que es troba moribunda i que en qualsevol moment es desplomarà, i un cop la passem al primer sender que trobem a la dreta pugem a trobar la carretera de Llagostera a Romanyà (GIV-6612). En direcció cap a Llagostera trobem el Mas Alou que deixem en girar a la dreta i entre camps de conreu i boscos arribem als Hostalets on a la dreta prenem el camí que ens portarà a la Cabra Penjada.
Seguim cap als camps de Can Bota i prenem la direcció cap a Can Llach segons ens va indicar un rètol d'aquests verds que hi ha d'informació per a caminants.
Un cop al Coll de Can Llach, i just quan trobem la carretera asfaltada que prové de Romanyà i acaba al Puig Arques, girem cap al Coll del Matxo Mort i Can Sitges.
A partir d'aquí la ruta està indicada fins arribar al final, on vam dinar al Restaurant Els Metges.
Waypoints
You can add a comment or review this trail
Comments