← Part of Camino CID Bidea + Ojos Negros Bide berdea
Camino CID Bidea.4.2: Medinacelli-Ateca. TRENA
near Salinas de Medinaceli, Castilla y León (España)
Viewed 79 times, downloaded 0 times
Trail photos
Itinerary description
Goizean "Parque Natural del Rio Dulce" ezagutu ondoren, Medinacelli herrira hurbildu ginen. Hor, Renfeko "Regional" 1 hartu genuen arratsaldean. Siguenzan ere han daiteke. Tarte hau aurreztu genuen autobide ondotik doalako, nahiz eta oso aldapatsua ez izan.
201906 . MB+Ziklo: Ahalik eta biderik zuzenena lortzeko, bertsio biak nahastu ditugu, baina gehienbat Zikloturismoan oinarrituta.
Informazioa:
https://www.caminodelcid.org/
Entrevista en la radio publica vasca sobre el viaje:
https://www.eitb.tv/es/radio/radio-euskadi/la-casa-de-la-palabra/6630981/6724575/energia-y-democracia-camino-del-cid-egipto-1909/?_ga=2.95117660.1745839203.1577744332-2022058278.1568977332
Bidaiako Laburpena:
Burgos hiritik, Mora de Rubielos herrira "Camino del Cid" jarraitu dugu, MB eta Zikloturismoko bertsioak nahastuta, ahalik eta zuzenen egiteko, eta aldi berean lekurik interesgarrienak ikusteko, ia ibilbide osotik track ofizialetik.
Atienza herrira arte bide ofizialetik ia guztia egin dugun arren, Atienza - Siguenza egiteko ostera, bidea ahaztu eta zuzen jo dugu errepide lasaietatik. Ondoren, Siguenza herrian, borobila prestatu dugu, Ziklo eta MB bertsioak erabilita, Dulce ibaiako natura parkea ezagutzeko.
Handik aurrera, berriz ere bide ofiziala erabili dugu Daroca herria arte. (bidean trena hartu dugu, Medinacelli - Ateca tartean, autobidetik oso gertu doalako). Handik Daroca herriraino berriro bide ofiziala, eta honetatik aurrera, aldiz, gure kabuz diseinatu dugu, Gallocanta herrira heltzeko (han Cid en "Anillo de Gallocanta" dagoelako) eta La Yunta herrixkan ostatua hartu dugu.
Hemendik Molina de Aragon herrira arte gure kaxara. Han, berriz, bertsio ofiziala hartu eta Mora de Rubielos herrixkaraino, bertsio ofizialetik joan gara gehienetan (Albarracin herriko irteeran izan ezik). Mora de Rubielos herrian, "Camino del CID" utzi eta "Ojos Negros" bide berdetik Sagunt hirira hurbildu gara, Mediterraneoraino. Beste urte batean Mora de Rubielos abiapuntu, "Camino del Cid" berrartuko dugu.
Etapak:
Etapa 1: Burgos - Caleruega. 84km/1100m
Etapa 2: Caleruega - Berlanga de Duero. 91 km/840m
Etapa 3: B.Duero - Sigüenza. 78 km/1000m
Etapa 4.1: Siguenza – Medinacelli. 68km/900m
Etapa 4.2: Medinacelli - Ateca. TRENA 66km/200m
Etapa 5: Ateca - La Yunta. 89km/1200m
Etapa 6: Yunta - Peralejo de las Truchas. 79km/1200m
Etapa 7: Peralejos - Albarracín. 78km/1300m
Etapa 8: Albarracin - Mora de Rubielos. 86km/600m
Etapa 9: Mora de Rubielos - Sagunt. 111km/400m
201906 . MB+Ziklo: Ahalik eta biderik zuzenena lortzeko, bertsio biak nahastu ditugu, baina gehienbat Zikloturismoan oinarrituta.
Informazioa:
https://www.caminodelcid.org/
Entrevista en la radio publica vasca sobre el viaje:
https://www.eitb.tv/es/radio/radio-euskadi/la-casa-de-la-palabra/6630981/6724575/energia-y-democracia-camino-del-cid-egipto-1909/?_ga=2.95117660.1745839203.1577744332-2022058278.1568977332
Bidaiako Laburpena:
Burgos hiritik, Mora de Rubielos herrira "Camino del Cid" jarraitu dugu, MB eta Zikloturismoko bertsioak nahastuta, ahalik eta zuzenen egiteko, eta aldi berean lekurik interesgarrienak ikusteko, ia ibilbide osotik track ofizialetik.
Atienza herrira arte bide ofizialetik ia guztia egin dugun arren, Atienza - Siguenza egiteko ostera, bidea ahaztu eta zuzen jo dugu errepide lasaietatik. Ondoren, Siguenza herrian, borobila prestatu dugu, Ziklo eta MB bertsioak erabilita, Dulce ibaiako natura parkea ezagutzeko.
Handik aurrera, berriz ere bide ofiziala erabili dugu Daroca herria arte. (bidean trena hartu dugu, Medinacelli - Ateca tartean, autobidetik oso gertu doalako). Handik Daroca herriraino berriro bide ofiziala, eta honetatik aurrera, aldiz, gure kabuz diseinatu dugu, Gallocanta herrira heltzeko (han Cid en "Anillo de Gallocanta" dagoelako) eta La Yunta herrixkan ostatua hartu dugu.
Hemendik Molina de Aragon herrira arte gure kaxara. Han, berriz, bertsio ofiziala hartu eta Mora de Rubielos herrixkaraino, bertsio ofizialetik joan gara gehienetan (Albarracin herriko irteeran izan ezik). Mora de Rubielos herrian, "Camino del CID" utzi eta "Ojos Negros" bide berdetik Sagunt hirira hurbildu gara, Mediterraneoraino. Beste urte batean Mora de Rubielos abiapuntu, "Camino del Cid" berrartuko dugu.
Etapak:
Etapa 1: Burgos - Caleruega. 84km/1100m
Etapa 2: Caleruega - Berlanga de Duero. 91 km/840m
Etapa 3: B.Duero - Sigüenza. 78 km/1000m
Etapa 4.1: Siguenza – Medinacelli. 68km/900m
Etapa 4.2: Medinacelli - Ateca. TRENA 66km/200m
Etapa 5: Ateca - La Yunta. 89km/1200m
Etapa 6: Yunta - Peralejo de las Truchas. 79km/1200m
Etapa 7: Peralejos - Albarracín. 78km/1300m
Etapa 8: Albarracin - Mora de Rubielos. 86km/600m
Etapa 9: Mora de Rubielos - Sagunt. 111km/400m
You can add a comment or review this trail
Comments